Spotkanie między Gornik Zabrze oraz Legia Warszawa na stadionie Stadion im. Ernesta Pohla - wynik końcowy 1-3

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Gornik Zabrze i Legią Warszawa w ramach 26. kolejki Ekstraklasy był prawdziwym widowiskiem na Stadionie im. Ernesta Pohla. Legioniści odnieśli zwycięstwo 3:1, po przełamującej drugiej połowie, w której strzelili dwie bramki. Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:0, ale ostatecznie to oni zgarnęli trzy punkty. Czy Górnik Zabrze zdołał się jeszcze odrodzić? Sprawdźmy to razem!

Sprawozdanie z Meczu

Na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu odbył się emocjonujący pojedynek pomiędzy miejscowym Gornikiem a ekipą Legii Warszawa. Od samego początku spotkanie zapowiadało się zacięte, a kibice obu drużyn stworzyli niesamowitą atmosferę na trybunach.

Po 42 minutach gry pierwszą bramkę meczu zdobył Tomas Pekhart z Legii, wykorzystując asystę Juergena Elitima. Gospodarze nie zamierzali jednak łatwo oddać zwycięstwa i w drugiej połowie, po godnej podziwu akcji, Lawrence Ennali doprowadził do wyrównania wyniku.

Niestety dla fanów Gornika, Legia nie zamierzała ustępować i szybko odzyskała prowadzenie dzięki bramce Bartosza Kapusty w 68 minucie. Sytuacja dla gospodarzy pogorszyła się, gdy Josué strzelił trzeciego gola dla Legii w 75 minucie, ustalając wynik meczu na 1-3.

W drugiej połowie emocje sięgały zenitu, co potwierdzają żółte kartki dla Lawrence'a Ennalego z Górnika oraz dla Rafala Augustyniaka, Radovana Pankova i Steve'a Kapuadiego z Legii Warszawa. Mimo zażartej walki na boisku, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć kolejnych bramek, a Legia Warszawa opuściła Zabrze z cennymi trzema punktami.

Na koniec spotkania czerwone kartki nie zostały wywieszone, ale obie drużyny muszą teraz skoncentrować się na kolejnych wyzwaniach. Gornik Zabrze zmierzy się z Zaglebiem Lubin, Slaskiem Wroclaw i Rakowem Czestochowa, natomiast Legia Warszawa czekają mecze z Jagiellonią, Rakowem Czestochowa i Slaskiem Wroclaw.