Na stadionie Stadion Zagłębia Lubin dnia 2024-04-08 17:00 miało miejsce spotkanie Zaglebie Lubin kontra Gornik Zabrze zakończone wynikiem 1-2

W meczu 27. kolejki Ekstraklasy drużyna Zaglebie Lubin podejmowała Gornik Zabrze na własnym stadionie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1-2 po bramkach, które padły zarówno przed przerwą (1-1) jak i w drugiej połowie. Mecz odbył się 8 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 na Stadionie Zagłębia Lubin.

Relacja z przebiegu meczu:

W meczu 27. kolejki Ekstraklasy Zaglebie Lubin podejmowało u siebie Gornik Zabrze na Stadionie Zagłębia Lubin. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00. Sędzią głównym tego starcia był Łukasz Kuźma z Polski.

Sprawozdanie z meczu:

Zapowiadał się emocjonujący pojedynek na murawie Stadionu Zagłębia Lubin, a zawodnicy obu drużyn nie zawiedli kibiców. Już w 28. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą bramki D. Kurminowskiego, który wykorzystał asystę M. Nalepy. Jednak radość kibiców Zaglebia była krótka, bo zaledwie dziewięć minut później S. Czyż doprowadził do wyrównania dla Gornika Zabrze, ustalając wynik pierwszej połowy na 1-1.

W drugiej połowie emocje nie opadały. W 66. minucie to Gornik Zabrze wyszedł na prowadzenie po trafieniu P. Krawczyka, który wykończył piękną akcję E. Janžy. Pomimo starań gospodarzy, wynik nie uległ zmianie, a mecz zakończył się rezultatem 1-2 na korzyść drużyny gości.

Spotkanie obfitowało w ostrą grę, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. W drużynie gospodarzy kartonikami zostali ukarani K. Chodyna, natomiast po stronie gości żółte kartki zobaczyli D. Pacheco oraz K. Szcześniak.

Nie było natomiast czerwonych kartek w tym meczu, co świadczyło o zaciętości pojedynku, ale również o fair play zawodników obu drużyn.

Po zakończonym meczu kibice obu ekip mogli być zadowoleni z widowiska, które dostarczyły im drużyny Zaglebie Lubin i Gornik Zabrze. Niewiele brakowało, a wynik mógłby być inny, ale ostatecznie to goście cieszyli się z trzech punktów po wyjazdowym zwycięstwie.

Następne wyzwania czekają obie drużyny, które zmierzą się kolejno z innymi rywalami w Ekstraklasie. Dla Zaglebia Lubin to Piast Gliwice, Jagiellonia i Radomiak Radom, natomiast Gornik Zabrze czeka starcie z Rakowem Częstochowa, ŁKS-em Łódź oraz Cracovią Kraków.