Spotkanie Gornik Zabrze kontra Cracovia Krakow dnia 2023-11-06 18:00 na stadionie Stadion im. Ernesta Pohla - wynik 1-0

W meczu 14. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Cracovię Kraków 1-0 na Stadionie im. Ernesta Pohla. Spotkanie nie obfitowało w wiele bramkowych sytuacji, a na przerwę obie drużyny schodziły bez goli na koncie. Ostateczne rozstrzygnięcie przyszło dopiero w drugiej połowie, gdy Górnik Zabrze zdobył decydujące trafienie. To cenne zwycięstwo pozwala drużynie z Zabrza umocnić się w czołówce tabeli, natomiast Cracovia Kraków musi się zadowolić kolejną porażką.

Relacja z meczu

W niedzielnym starciu w ramach 14. kolejki Ekstraklasy na Stadionie im. Ernesta Pohla zmierzyły się drużyny Gornik Zabrze oraz Cracovia Krakow. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 1-0.

Początek spotkania nie przyniósł dużych emocji. Obie drużyny starały się kontrolować przebieg gry, co skutkowało niewieloma sytuacjami podbramkowymi. Wynik na przerwę pozostał bezbramkowy, a kibice musieli czekać na dalsze emocje do końcowych minut meczu.

Decydujące trafienie padło w 82. minucie, kiedy to P. Olkowski zdobył bramkę dla Gornika Zabrze, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Mimo starań Cracovii Krakow, wynik ten nie uległ już zmianie do końca spotkania.

Warto zauważyć, że zarówno gospodarze, jak i goście, otrzymali po kilka żółtych kartek. Dla drużyny gospodarzy kartki obejmowały Adriana Kaprálika (64'), Sebastiana Musiolika (78') oraz Borisa Sekulića (88'). Natomiast zawodnicy Cracovii Krakow, Michał Rakoczy (17'), Karol Knap (47') oraz Andreas Skovgaard (83'), również zostali ukarani żółtymi kartkami.

Mecz sędziował Daniel Stefanski z Polski, który skutecznie prowadził spotkanie, utrzymując dyscyplinę na boisku.

Po tym zwycięstwie Gornik Zabrze ma przed sobą kolejne trudne starcia z Puszcza Niepołomice i dwukrotnie z Pogonią Szczecin, podczas gdy Cracovia Krakow zmierzy się z Rakowem Częstochowa, Ruchem Chorzów i ponownie z Rakowem Częstochowa.