Mecz pomiędzy Puszcza Niepołomice i Gornik Zabrze na obiekcie Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego - 2-1

W najnowszym starciu w ramach Ekstraklasy drużyna Puszczy Niepołomice pokonała Górnik Zabrze 2-1. Mecz odbył się na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, a bramki padły po przerwie, odwracając wynik na korzyść gospodarzy.

Mecz pomiędzy drużynami: Puszcza Niepołomice vs Górnik Zabrze

W niedzielnym starciu na stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego Puszcza Niepołomice podejmowała drużynę Górnika Zabrze. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny do końca. Sędzią głównym spotkania był Tomasz Kwiatkowski.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dynamicznie, obie drużyny starały się narzucić swoje warunki gry. Górnik Zabrze wyszedł na prowadzenie dokładnie w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy to Daisuke Yokota umieścił piłkę w bramce Puszczy Niepołomice. Wynik do przerwy to 0-1 na korzyść gości.

Druga połowa to prawdziwe emocje. W 54. minucie Piotr Mroziński wyrównał stan meczu po asyście Kamila Zapolnika. Puszcza Niepołomice na dobre weszła w mecz i starała się narzucić swoje tempo. W 71. minucie Artur Siemaszko zdobył bramkę dając prowadzenie swojej drużynie. Kamil Zapolnik zaliczył asystę przy drugim trafieniu. Ostateczny wynik meczu to 2-1 dla Puszczy Niepołomice.

Mecz nie obył się bez kartek. Gospodarze zostali ukarani żółtymi kartkami: Jakub Bartosz, Roman Yakuba, Wojciech Hajda, Artur Crăciun, Kacper Cichoń, Bartłomiej Poczobut. Natomiast w drużynie gości żółtą kartkę otrzymał Filipe Nascimento.

Na boisku nie padły czerwone kartki, jednakże obie drużyny muszą uważać na dyscyplinę w kolejnych meczach. Puszcza Niepołomice w najbliższym czasie zmierzy się z Piast Gliwice, Widzew Łódź i Jagiellonią, natomiast Górnik Zabrze będzie rywalizował z Pogonią Szczecin, Radomiakiem Radom oraz ponownie z Pogonią Szczecin.